Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 заснована в 1975 році.

Він був першим. Тоді, в 1975 році, Іван Федосійович Рукавіцин, повний енергії і сил, прийняв символічний ключ від новобудови – середньої школи № 3. Потім, коли настала пора заслуженого відпочинку, перший директор передав цей ключ Леоніду Григоровичу Ляшевичу.

А потім була нова новобудова – середня школа № 7, куди й перейшов директором Л.Г. Ляшевич, передавши стерно керування школою Геннадію Миколайовичу Маркову. За час керування школою Геннадій Миколайович був депутатом міської ради декількох скликань, отримав звання Заслуженого працівника освіти України.

У 2011 році Г.М. Марков пішов на заслужений відпочинок, а його за стерном школи змінив Володимир Яремович Барановський.

У травні 2017 року В.Я. Барановського призначено заступником міського голови і директором школи став Олег Олександрович Інденко - досвідчений освітянський менеджер, який працював директором ЛЗОШ №11 та керував загальною середньою освітою міста.

За період свого існування школа навчила і виховала багато випускників, серед яких доктор філософських наук, професор, письменник, автор сучасної науково-філософської моделі Світобудови «Еволюціонуюча матерія» Базалук Олег, кандидати наук Ципченко Оксана, Боброва Любов, лікарі Суслов Михайло, Серстюк Олександр, Кушнарьова Ірина, Алферов Олег, Веселий Роман, Татаркін Олег, Булига Сергій, кандидат медичних наук Янкевич Олександр.

Можна пишатися тим, що школа № 3 була колискою майстрів педагогічної праці, які після набутого в ній досвіду посіли керівні посади в місті: Петренко Ю.І., Ляшевич Л.Г., Резниченко Н.К., Ципченко Н.І., Міленіна В.Б., Рибалко Г.І, Недорубко Н.П., Івченко А.Г., Литвиненко Л.С., Ципченко О.П., Зуб П.І., Фесенко Г.Г., Адамова В.П., Чилова Л.Г.

В історії школи є багато цікавих подій, серед яких зустріч із комсоргом, боцманом і капітаном танкеру "Лозова", міські, обласні, міжрегіональні семінари, культурний обмін із делегаціями Угорщини та Польщі, участь у ІV (підсумковому) турі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, засідання міських методичних об'єднань учителів-предметників, відкриті уроки та позакласні заходи.

І, звичайно, у школи ще багато подій попереду. Ми з упевненістю дивимося у майбутнє, бо ми працюємо разом – учителі, учні, батьки!

Із січня 2021 року назву закладу змінено. Нова назва: Комунальний заклад "Лозівський ліцей №3" Лозівської міської ради Харківської області